Kullanım Koşulları Ve Hukuki Şartlar

Siteye erişiminizden veya siteyi kullanımınızdan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz. Siteye erişmekle veya siteyi kullanmakla, aşağıda belirtilen şartlar ve hükümlerle bağlı olmayı kabul etmektesiniz. Eğer bu şartlar ve hükümlerle bağlı olmak istemezseniz, siteye erişmeyebilir veya siteyi kullanmayabilirsiniz ve böyle bir kullanıma başladıysanız kullanımı derhal durdurmalısınız. “www.meramedas.com.tr” bu sözleşmede her zaman değişiklik yapabilir ve bu değişiklikler değiştirilmiş sözleşmenin siteye konulmasıyla derhal yürürlük kazanır. Siz bu değişikliklerden haberdar olmak amacıyla periyodik olarak sözleşmeyi gözden geçirmeyi kabul etmektesiniz ve siteye devam eden erişiminiz veya devam eden siteyi kullanımınız değiştirilmiş sözleşmeyi kesin olarak kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

Ticari Markalar, Fikri Mülkiyet, Telif Hakları
www.meramedas.com.tr sitesinin tüm hakları Meram Elektrik Dağıtım A.Ş'ye aittir. Bu web sayfalarında yayımlanan içerikler (örneğin yazılım, ürünler, logolar v.s. gibi ticari markalar, bilgiler, raporlar, resimler ve grafikler), ulusal ve uluslararası kanunlar ve uluslararası sözleşmeler ile korunmaktadır.
Kullanıcı Website dahilinde bulunan ürünleri, bilgileri, her türlü veritabanını, resimleri, metinleri, ikonları, görsel ve işitsel vesair imgeleri, video klipleri, dosyaları, web sitesi, software-code'ların html kodu ve diğer kodlar vs. ile tasarımları, katalogları ve listeleri kısmen ya da tamamen çoğaltamayacağı, kopyalamayacağı, dağıtmayacağı, işlemeyeceğini, online ya da diğer bir yöntem kullanılmak suretiyle göndermeyeceğini, gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla, Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. ile doğrudan ve/veya dolaylı olarak rekabete girmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir.
Meram Elektik Dağıtım A.Ş. veya hiçbir çalışanı, yeni reklam kampanyaları, yeni promosyonlar, yeni ürünler veya teknolojiler, işlemler, malzemeler, pazarlama planları veya yeni ürün adlarına ilişkin fikirler dahil olmak üzere talep edilmemiş fikirleri kabul etmez veya değerlendirmez. Lütfen Meram Elektrik Dağıtım A.Ş'ne veya Meram Elektrik Dağıtım A.Ş'nde çalışan herhangi birine hiçbir sanat eseri, eser örneği, tanıtım veya başka türlü eser göndermeyin. Bu ilkenin tek amacı, Meram Elektrik Dağıtım A.Ş ürünlerinin veya çalışma ve uygulama stratejilerinin Meram Elektrik Dağıtım A.Ş'ne gönderilen fikirlerle benzeşmesi durumunda oluşabilecek muhtemel yanlış anlaşılmaları veya ihtilafları önlemektir. Bu nedenle lütfen, sizden talep edilmemiş fikirleri, prototipleri, ürünleri vb her tür içerik ve malzemeyi Meram Elektrik Dağıtım A.Ş'ne veya Meram Elektrik Dağıtım A.Ş'nden herhangi birine göndermeyin. Fikirlerinizi veya malzemelerinizi bize göndermemenizi rica etmemize rağmen yine de gönderirseniz, Meram Elektrik Dağıtım A.Ş tarafından fikirlerinizin veya malzemelerinizin gizli veya mülkiyete konu olarak değerlendirileceği konusunda hiçbir güvence verilmediğini lütfen aklınızdan çıkarmayın.
Sitede yer alan her türlü bilgi ve materyal;
Site'nin tamamı ya da bir bölümü revize edilerek, ekleme yapılarak ya da bir kısmı değiştirilerek farklı bir biçimde kullanılamaz.
Site'den alınabilecek her türlü bilgi (yazılı ya da görsel) rahatlıkla görülebilecek büyüklükte "© Meram Elektrik Dağıtım A.Ş., Tüm Hakları Saklıdır" ifadesi eklenmeden kullanılamaz.
Sitede yer alan ifadeler içerisindeki 3. kişi ya da kurumlara ait tescilli marka, hizmet, logo vb. uyarılar ve ayraçlar, siteden alıntı yapıldığında kaldırılamaz.

Kullanım Koşullarının Değiştirilmesi
meramedas.com.tr'nin herhangi bir sebep göstermeksizin ve önce veya sonra ihbarda bulunmaksızın bu kullanım koşullarını değiştirme, ilavede bulunma veya yenileme hakkı saklıdır. Bu sayfalarda, mevcut ve güncellenmiş versiyon bulunmaktadır. Bu web sayfalarının kullanılması ile kullanıcı, mevcut versiyon ile sınırlandırılmış olduğunu ve sözleşmenin mevcut ve güncellenmiş versiyonu ile kabul ettiğini kabul eder.

Üçüncü Parti Sitelere Verilen Bağlantılara (Linklere) Dair
www.meramedas.com.tr sitesinde direkt ya da dolaylı yoldan diğer sitelere bağlantı (link) verilebilir. Bu bağlantıların amacı bilgi vermektir. Kullanıcı, site üzerindeki linklerin kaynakları üzerinde meramedas.com.tr'nin hiçbir kontrolü olmadığı için, meramedas.com.tr'nin linklerinin gösterdiği web sitelerinin veya kaynakların ulaşabilirliğinden sorumlu olmadığını ve bu web siteleri ve kaynaklar üzerinde bulunan veya bunlardan elde edilebilen hiçbir içerik, reklam, ürün veya diğer materyalden sorumlu olmadığını kabul eder. Kullanıcı ayrıca meramedas.com.tr'nin böyle herhangi bir web sitesi veya kaynak üzerinde veya bunlar yoluyla elde edilebilen herhangi bir içerik, mal veya hizmete güvenerek veya bunlar tarafından veya bunların kullanımı ile bağlantılı olarak neden olunan ya da neden olunduğu iddia edilen herhangi bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu olmadığını kabul eder.

Sorumluğun Reddi
Uygulanabilir yasaların izin verdiği son noktaya kadar, www.meramedas.com.tr, satılabilirlik veya belirli bir amaca uygunluk kapsamına giren dolaylı garantiler de dahil olmak üzere, ama bunlarla kısıtlı kalmayacak şekilde, açık ya da dolaylı her türlü garantiyi reddeder. www.meramedas.com.tr malzemelerin içerisinde bulunan işlevlerin kesintisiz ya da hatadan arınmış olacağının, sorunlu yanlarının giderileceğinin ya da forum alanları, formlar ve diğer uygulamalar ve bunları erişilebilir kılan hizmet birimi de dahil olmak üzere, bu sitenin virüslerden veya başka zararlı unsurlardan arınmış olduğu garantisini vermez. www.meramedas.com.tr, bu sitedeki ya da üçüncü şahıs sitelerindeki malzemelerin kullanımı ya da kullanım sonuçları konusunda, doğruluk, kesinlik, zamanında olmaklık, güvenilirlik ya da başka açılardan hiç bir garanti vermez. Siz bu hizmeti kullanmakla, gerekli bakım, tamirat ya da düzeltme masraflarının tümünü üstlenmeyi baştan kabul etmiş sayılırsınız.

Kullanıcı Bilgileri Hakkında
www.meramedas.com.tr sitesinde; kullanıcıların dolduracakları talep ve diğer türlü formların bulunduğu bölümler yer almaktadır. Bu bölümlerin doldurulması esnasında kullanıcıların küfür, tehdit, tahrik, rahatsız edici sözleri ve kanuna aykırı içerikler kullanma ve başkalarının kanuni ve kişisel haklarına zarar verme hakları yoktur. Aksi halde de tüm sorumluluk kullanıcıya ait olup, www.meramedas.com.tr’nin herhangi bir sorumluluğu yoktur. Ayrıca bu formların kopyalanarak kullanılmaları veya yeniden üretilmek amacıyla örnek olarak kullanılmaları yasaktır. Kullanıcılarının bu sayfaları kullanarak bir ürün ya da hizmet satma, ticari amaçlı reklam yapma ve benzeri ticari davranışlarda bulunma hakları yoktur.

Üyelik Hesabı Oluşturma, Kullanıcı Adı ve Parola, Güvenlik
Web sitesi hizmetlerinden herhangi birinin bir hesap açmanızı gerektirmesi durumunda, yürürlükteki kayıt formunda istendiği gibi bize güncel, tam ve doğru bilgiler vererek kayıt işlemlerini tamamlamanız gerekir. Ayrıca bir parola ve kullanıcı adı seçmeniz gerekir. Parolanızın ve diğer tüm umuma açık olmayan hesap bilgilerinizin gizliliğini korumaktan tamamen siz sorumlusunuz. Buna ek olarak, hesabınızdaki her türlü etkinlik ve tüm etkinlikler tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Hesabınızın yetkisiz kullanımını veya herhangi bir güvenlik ihlalini hemen meramedas.com.tr'ye bildirmeyi kabul etmiş sayılırsınız. Başka birinin bilginiz dahilinde veya haricinde parolanızı veya hesabınızın kullanımı sonucu uğrayabileceğiniz herhangi bir kayıptan meramedas.com.tr sorumlu olmayacaktır. Ancak, başkasının hesabınızı veya parolanızı kullanması sonucu meramedas.com.tr veya başka bir tarafın uğradığı zararlardan siz sorumlu tutulabilirsiniz. Hesap sahibinin izni olmadan herhangi bir zamanda bir başkasını hesabını kullanamazsınız.

Hak ve Sorumluluklar
www.meramedas.com.tr sitesine bulunan içerikler sürekli kontrol edilmekte ve güncellenmektedir. Ancak, www.meramedas.com.tr ve sahibi Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. site içeriğindeki bilgi ve tipografi hatalarından sorumlu tutulamaz, sayfalarında her türlü değişiklik ve yeniliği istediği anda yapabilir. Bu değişikliklerden dolayı doğabilecek hiçbir bilgi hatasından dolayı www.meramedas.com.tr sitesi ve sahibi Meram Elektrik Dağıtım A.Ş 'ye sorumluluk yüklenemez.
www.meramedas.com.tr sitesinin tüm kullanım ve içerik hakları saklıdır. Sitenin tüm hakları, sahibi olan firma Meram Elektrik Dağıtım A.Ş'ye aittir. İzinsiz kullanımı kanunlarla yasaklanmıştır.
İletim, sunucu, yazılım vb her türlü kaynak nedenli olarak hizmetin anlık kesintisi, belirli bir süre durması veya uzun süreli verilemesi gibi durumlarda meramedas.com.tr sorumlu tutulamaz. meramedas.com.tr bu durumun ortadan kaldırılması ve aksaklıkların giderilmesi için gerekli çabayı göstermekle birlikte yetersiz kalabilir ve üçüncü taraf kaynaklı sayılan bu tip ve benzeri sorunlardan dolayı sorumlu tutulamaz.
Site genellikle günün 24 saati ve haftanın 7 günü kullanıma açıktır. Ne var ki, merammedaş.com.tr. işbu site’yi zaman zaman erişime kapatma hakkını saklı tutar. merammedaş.com.tr site’ye erişimin kesintiye uğramasından, site’nin geçici olarak ya da tamamen kapatılmasından doğacak zararlardan sorumlu değildir. Siteye erişim ücretsizdir. Erişim maliyeti ve telekomünikasyon ağının kullanımı, Site kullanıcılarının kendi sorumluluğundadır.
Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. kontrolü dışında kalan unsurlardan veya kullanıcının Site’yi kullanması nedeniyle teknik ortamına, bilgisayarına, yazılım, ağ ekipmanı veya diğer aksesuarlarına verilen zararlardan sorumlu tutulamaz.

Yasadışı Kullanıma Men
Web Sitesi Hizmetlerini kullanımınızın bir şartı olarak, Web Sitesi Hizmetleri kanuna aykırı veya bu hükümler, koşullar veya uyarılar tarafından yasaklanmış herhangi bir amaçla kullanamazsınız. Web Sitesi Hizmetleri'ni, herhangi bir meramedas.com.tr sunucusuna veya herhangi bir meramedas.com.tr sunucusuna bağlı ağlara zarar verecek, devre dışı bırakacak, kapasitesini zorlayacak veya bozacak ya da üçüncü bir tarafın Web Sitesi Hizmetleri'nden yararlanmasına müdahale edecek şekilde kullanamazsınız. Web Sitesi Hizmetleri'ne, başka hesaplara, bilgisayar sistemlerine veya herhangi bir meramedas.com.tr sunucusuna veya Web Sitesi Hizmetleri'nden herhangi birine bağlı ağlara, saldırı, parola deşifre etme yoluyla veya başka bir yolla yetkisi erişim elde etmeye çalışamazsınız. Web Sitesi Hizmetleri yoluyla bilerek kullanıma sunulmamış herhangi bir malzeme veya bilgiyi herhangi bir yöntemle elde edemez veya elde etme girişiminde bulunamazsınız.
Meram Elektrik Dağıtım A.Ş., Site’ye hileli olarak erişmenin, müdahale etmenin, çalışmasını tahrif etmenin, hile ile veri eklemenin, eklenmiş verileri ile elde etmenin yasaya göre ceza gerektiren suçlar olduğuna dikkat çeker.

Gizlilik Haklarınız
www.meramedas.com.tr, gizlilik haklarınıza önem verdiği için, aşağıda belirtilen şu ilkelere uyar:
Bize elektronik posta ile info@www.meramedas.com.tr üzerinden erişebilirsiniz.
Bize, sizi kişisel olarak tanımlayan bilgi (“Kişisel Bilgi”) gerektiğinde bunu açıkça sorarız. Örneğin, eğer www.meramedas.com.tr ana sayfasını kişiselleştirmek isterseniz, www.meramedas.com.tr size adınızı ve elektronik posta adresinizi soracaktır, diğer taraftan, bilgi güncelleme, form doldurma vb her türlü işlemle ilgili olarak sizden Kişisel Bilgi’lerinizi isteyebiliriz. www.meramedas.com.tr’yi işletirken Kişisel Bilgi’lerinizi kullanırız ve www.meramedas.com.tr’nin ya da Microsoft’un yeni özellikleri, hizmetleri ya da ürünleri hakkında size zaman zaman bilgi gönderebiliriz.
Bilgisayarınızın Web tarayıcı yazılımının (browser) dosyalarının içine ‘cookie’ adında bir metin dosyası yerleştirebiliriz. Cookie’nin kendisi, hakkınızda Kişisel Bilgi içermese de, Site’nin tarafınızdan nasıl kullanıldığı hakkında bilgilerle, Site’ye bilerek ve özellikle verdiğiniz bilgilerin, Site tarafından ilişkilendirilmesini olanaklı kılar.
Eğer herhangi bir zamanda bir Site’nin bu ilkelere uymadığını düşünürseniz, lütfen bize info@www.meramedas.com.tr adresinden elektronik posta ile bilgi veriniz ve biz de sorunu çözmek ve gidermek için ticari açıdan mantıklı tüm çabayı sarfedelim.
Eğer bu ilkelerimiz hakkında sorularınız varsa, lütfen info@www.meramedas.com.tr adresine elektronik posta yoluyla gönderiniz.

Diğer
Bu anlaşma, T.C. yasalarına uygun olarak, hiçbir yasal tezata yer verilmeden yürütülecektir. Eğer bu anlaşmanın herhangi bir maddesi, yasadışı, geçersiz ya da herhangi bir nedenden ötürü yasal açıdan uygulanamaz durumdaysa, o halde söz konusu madde bu anlaşmadan çıkarılabilir sayılacak ve geriye kalan maddelerin geçerliliğini ve yasal açıdan uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.