Genç Fikrin Enerjiye Dönüşşün Proje Yarışması Ödül Sahipleri

Genç Fikrin Enerjiye Dönüşşün Proje Yarışması Ödül Sahipleri

Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. (MEDAŞ), gelişen yeni teknolojileri ve elektrik dağıtım sektörüne etkilerini yakından takip ederek, eğitime her alanda önem ve destek vermeye devam ediyor.

MEDAŞ sorumluluk sahasında bulunan Konya, Aksaray, Niğde, Kırşehir, Karaman ve Nevşehir illerindeki üniversitelerle işbirliği içerisinde düzenlediği “Genç Fikrin Enerjiye Dönüşsün Proje Yarışması” tamamlandı.

11 üniversiteden katılım sağlanan yarışmaya 25 Şubat – 10 Mayıs 2019 tarihleri arasında 30 adet proje başvurusu yapıldı.

Öğrencileri tarafından sunulan projelerden, ön eleme sonucunda 12 proje finale kaldı. Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonrasında dereceye giren ilk üç proje Enerjim, Akıllı Enerji Sokağı ve Yapay Şahin isimli projeler oldu.

Dereceye giren ilk üç proje ve ön elemeyi geçen diğer 9 proje sahiplerine 19.06.2019 tarihinde Konya Valisi Sayın Cüneyit Orhan Toprak’ın katılımlarıyla Dedeman Otel’de gerçekleştirilen organizasyonda plaket ve ödülleri verildi.

Yarışma birincisi Necmettin Erbakan Üniversitesi’nden ‘Enerjim’ isimli proje ile Muhammet Gökkaya-Gizem Bölük oldu. Ödüllerini, Konya Valisi Sayın Cüneyit Orhan Toprak tarafından teslim aldılar.

Yarışma ikincisi KTO Karatay Üniversitesi’nden ‘Akıllı Enerji Sokağı’ isimli proje ile Merve Ektem-Fatih Çinpolat-Ömer Utku Altınağ oldu. Ödüllerini, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Cem Zorlu ve KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Bayram Sade tarafından teslim aldılar.

Yarışma üçüncüsü Aksaray Üniversitesi’nden ‘Yapay Şahin’ isimli proje ile Onur Mutlu oldu. Ödülünü, Ticaret Odası Başkanı Sayın Selçuk Öztürk ve Konya Tekno Park Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Birol Dağ tarafından teslim aldı.